21 Mart 2010 Pazar

Yahudi-Filistin Farkı,Niye Vurdun Be Zalim?

وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعْدَ الَّذِي جَاءكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِيٍّ وَلاَ نَصِيرٍ

(BAKARA

suresi

120. ayet)

Dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ

(MÂİDE

suresi

51. ayet)

Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

Irak ve Filistini Vuranlar,Yahudi ve Hıristiyanlardır.Bunlara Yardım ve destek verenler,onlara dost olanlar,sözde islam ülkeleridir.Halkı müslüman,Yönetimleri zulüm,yöneticileri zalim olan bu devletler,Zulüm işlemektedirler.Maddi ve Manevi yönden Müslümanı huzursuz etmektedirler.Gidecekleri yer cehennemdir.

İşte Filistinli ile İsrailli'nin insanlık farkı

Aksiyon dergisi bu haftaki sayısında İsrail'i şoke edecek iki fotoğraf yayınladı. İbretlik fotograflardan biri 1948 yılına bir diğeri de 2009 yılına ait..

Yıl 1948... Aylardan mayıs... İsrail'in bağımsızlığını yeni ilan ettiği günler... Hava sıcak... İkrit köyünde yaşayan bir Filistinli, susayan İsrail askerine toprak testide soğuk su ikram ediyor.

Filistinli köylünün kucağında ve yanında çocukları var.

Birgün İsrail askerlerinin acımasızca katliam yapacağından, çocukları hedef alacağından habersiz, onun su içişini izliyorlar.

kullan

El bebek, öl bebek!
Yıl 2009. El bebek, gül bebek büyümek onların da hakkı... Sokaklarda tıpış tıpış yürümek, koşturmak; top, saklambaç ve seksek oynamak onların da hakkı... Akşam işten dönen babalarını kapıda karşılayıp boyunlarına sarılmak, bir öpücük karşılığında çikolata almak onların da hakkı... Ama İsrail bu hakkı çok görüyor Filistinli bebeklere... Bebeklerin biraz büyüyüp çocuk olmasına bile müsaade etmiyor İsrail askerleri... 'Gül bebek' değil, 'Öl bebek' diyorlar âdeta...

kullan

Yorum Gönder

Yorum Yazınız

far-ling

Balıklar